Çocuklarla Yaratıcı Drama

Drama KGP

Psikolog eşliğinde, Yaratıcı Drama yöntemi kullanılarak hazırlanmış olan Kişilik Gelişim Programımız; Drama KGP 2003 yılından bu yana çocukların sosyal ve duygusal gelişimleri için uygulanmaktadır.

Psikolog Eşliğinde

Yaratıcı Drama yöntemi kullanılarak hazırlanmış olan Kişilik Gelişim Programı, 2003 yılından bu yana çocukların sosyal ve duygusal gelişimleri için uygulanmaktadır. Program, Psikolog eşliğinde Yaratıcı Drama Lideri tarafından yürütülmekte ve Tanıma, Geliştirme aşamaları uygulanmaktadır. Ayrıca, veliler de bilgilendirme görüşmeleri ile programın sorumlulukları hakkında bilgilendirilmekte ve güçlendirilmektedir.

Farklı Yaş Grupları

20 yıldır binlerce çocuğun ihtiyacı olan sosyal becerilerinin gelişmesine imkan sağlayan Drama KGP iki temel aşama ve farklı yaş gruplarından oluşmaktadır.

5-6 yaş, 7-9 yaş, 10-12 yaş ve 13-15 yaş grupları

İstanbul’un 3 farklı bölgesinde; Ataşehir, Dragos, Çekmeköy ve Gaziantep’de uyguladığımız eğitim programlarımız için kayıt bilgi formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Drama KGP Aşamaları

1- Tanıma

Yaratıcı Drama ortamı, katılımcıların davranış ve tutumlarını doğal bir ortamda ortaya çıkarmalarını sağlar. Çocuklar, oyunlar ve doğaçlama yoluyla Kendini Tanıma, Dikkat-Algı, İletişim ve Sorun Çözme temaları ile ilgili davranışlarını ortaya koyarlar. Tutumlar, psikolog ve liderler tarafından gözlemlenir ve her çocuk için geliştirme hedefleri belirlenir. Sonunda, psikolog ve lider her çocuğun velisi ile bireysel görüşmeler yaparak gözlemlerini paylaşır ve ortak hedefler belirlenerek geliştirme aşamasına geçilir.

2- Geliştirme

DramaKGP, çocukların kendilerini özgürce ifade etmelerine ve gelişimlerine yardımcı olan bir ortamdır. Bu ortamda, çocuklara önceden belirlenen hedefler doğrultusunda roller verilir ve grup içinde güçlenmesi veya gelişmesi gereken davranışlar üzerinde farkındalık kazanması sağlanır. Geliştirme aşaması sonunda veli toplantıları yapılarak çocuğun gelişimi hakkında karşılıklı paylaşımlar yapılır.

Katılımcılarımız bizim için neler söyledi ?

Drama KGP Faydaları

Drama KGP Kayıt Bilgi Formu

20 yıldır, davranış, duygu ve düşünceler Siz Drama'da gelişiyor!

Haber ve duyurularımız için bültenimize abone olabilirsiniz.