Nermin ŞEKER, 2014 Yılında Çağ Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur. 2 yıl kadar devam eden turizm alanındaki iş yaşamından sonra Suat Güneş ile birlikte Yaratıcı Drama Liderliği eğitimini tamamlamış, yine drama atölyelerinde raportörlük yapmıştır. 2016 yılında Siz Drama Sanat ve Eğitim Merkezi Dragos şubesinde Drama lideri ve DramaKGP koordinatörü olarak çalışmaya başlamıştır ve çeşitli okul - kolejlerde drama çalışmaları yapmaktadır.

2016 yılında Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi bünyesinde gerçekleşen Müzikal Tiyatro projesinde Çocuk Dans Koreografı olarak yer almıştır.

2017 yılında Siz Drama Dragos şubesinde gerçekleşen ‘Orff Schulwerk’ atölyelerine katılmıştır.

2008-2010 yılları arasında ;

Adana Lösev Gönüllüleri Oluşumu

Her Şey Bir Gülücük İçin Sosyal Sorumluluk Projelerinde yer almıştır.

2008-2010 yılları arasında  

Doğumumdan epey sonrasından başlayacağım ancak güzel bir maceraya hazır olun. 5 kardeşin en miniği, maalesef en şımarık büyütülmüşü, biraz (!) yaramazı ,hınzırı biraz munzuru.. Kafasını sağa sola çarpmış, alnında izi kalan 7 dikişle ‘Alın yazım var benim’ diyerek dolaşmış, gecenin saat 2’sinde muz diye tutturmuş, 5 yaşında yalnız başına evden abisinin işyerine giderken çok şükür iyi niyetli bir amcaya denk gelmiş, adamcağıza evimi tarif edip şaşkınlık içinde aileme bir kriz yaşatmışım. Hayır cevabını pek duymamış ve sonraları biraz zorlanmışım. E sonra büyüyünce biraz yalnızlığa alışmışım. Paylaşımı çok da bilemeyen bir yetişkin olmaya başlamışken Siz Drama’ nın sihirli kapısından içeri girince kendimdeki olumlu gelişim ve değişimleri görünce heyecanla bu işi yapmalı ve miniklerin kalbine dokunabilmeliyim dedim. Teknoloji çağında ve tek yönlü iletişimin baskın olduğu bu yüzyılda çocukların ihtiyacı olan değerlerin Drama çalışmaları ile desteklenebilmesi ve geliştirilebilmesi beni en çok heyecanlandıran şey…Çocukların saf dünyasında geçen her anı paylaşarak çoğaltmayı seçtiğim için mutluyum.  

Siz Drama ailesi dışında latin dansları eder, sahilde paten kayar, doğa ananın kucağında kamp kurar, ruhuma iyi gelen ne varsa giyinir, güzel enerjilerle çocukları besler, onlardan beslenirim.


To Top